Reducing Sleeve 12/10 mm, Length 20 mm
€1.80 €1.51
per piece(s) % €2.00 €1.68 (10% saved) (You save €0.20)- Fits DICTUM Felt Polishing Discs
- Width 20 mm
- Ø 12/10 mm
Description
Fits felt polishing discs Nos. 714813, 714814.
Properties
| Fits: | DICTUM Felt Polishing Discs |
|---|---|
| Width: | 20 mm |
| Ø: | 12/10 mm |
Properties
| Fits: | DICTUM Felt Polishing Discs |
|---|---|
| Width: | 20 mm |
| Ø: | 12/10 mm |
Manufacturer
DICTUM
DICTUM is dedicated to creating products which have a long service life and are free from substances that are harmful to the environment or health.
For more than 170 years, our corporate philosophy has embodied:
- The highest functional aesthetics
- A commitment to ergonomics
- The best materials
- Long-standing business relationships with manufacturers and suppliers
- Long-lasting products thanks to comprehensive services such as our
Sharpening service
Handle mounting service
Spare parts availability
| Name: | DICTUM |
|---|---|
| Mailing address: | Gottlieb-Daimler-Str. 3 94447 Plattling Deutschland |
| Homepage: | https://www.dictum.com |
| Email address: | info@dictum.com |
| Phone: | +49 (0)9931 4058-100 |