Pfeil® Paring Chisel, 6 mm
€27.90 €23.45
per piece(s)- Blade length 100 mm
- Blade thickness 3-5 mm
- Blade width 6 mm
- Overall length 265 mm
- Type Western type
Description
Properties
| Blade length: | 100 mm |
|---|---|
| Blade thickness: | 3-5 mm |
| Blade width: | 6 mm |
| Overall length: | 265 mm |
| Type: | Western type |
| Version: | Single chisel |
Properties
| Blade length: | 100 mm |
|---|---|
| Blade thickness: | 3-5 mm |
| Blade width: | 6 mm |
| Overall length: | 265 mm |
| Type: | Western type |
| Version: | Single chisel |
Accessories
Matching items
Manufacturer
| Name: | Pfeil |
|---|---|
| Mailing address: | Dennliweg 29 4900 Langenthal Switzerland |
| Homepage: | https://www.pfeiltools.com |
